Başvuru ve Gerekli Belgeler >

 

     
 

k12.tr alan adı başvurusu için gerekli belgeler:

 Nic.tr’a yapılacak olan alan adı başvurusuna ait gerekli belgeler ve işleyiş aşağıda açıklanmıştır.

A- Alan adı talebinde bulunan kuruluş devlet okulu ise, ilköğretim, lise ve dengi okulların müdürlük makamınca verilmiş, antetli kağıt üzerinde makamca imzalanmış ve kaşeli yazılı izin belgesi. Bu belgeyi yüklemek için tıklayınız.

Not: Yükleyeceğiniz bu belgede belirtilen bölümleri kendi okul adınıza göre düzenleyerek tarafımıza faks veya www.okulmerkezi.com sitemize kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra “Belge Gönderme Paneli” bölümünden iletebilirsiniz.


B- Alan adı talebinde bulunan kuruluş özel okul ise, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen Özel Öğretim Kurumları Ruhsatnamesi'nin gönderilmesi gerekmektedir.

Not: Ruhsatnamenin suretini tarafımıza faks veya www.okulmerkezi.com sitemize kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra “Belge Gönderme Paneli” bölümünden iletebilirsiniz.

Okulunuz tarafından yukarda belirtilen belgeler tarafımıza ulaştırıldıktan sonra alan adı tescil işlemleri başlatılmaktadır. Bu işlem alan adı tescilinin 1 nci bölümünü oluşturur, bize ulaşan bu belgelerle nic.tr’ye yapacağımız başvurunun incelenmesi gerekmektedir.
2 nci bölümde ise, inceleme sonrası onaylanan alan adının, Alan adı tescil işleminin tamamlanması için okulunuza tarafımızdan gönderilecek olan “Alan Adı Tahsis Formunun” kaşelenip imzalandıktan sonra tarafımıza yukarıda belirtilen şekilde gönderilmesi gerekmektedir. Bu işlem tamamlandıktan sonra alan adınız kısa süre içerisinde aktif olacaktır.

Alan adının kayıt işleminden sonra yapılması gereken işlemleri “işleyiş ve Süreç” bölümümüzden inceleyebilirsiniz.com alan adı başvurusu için gerekli belgeler:

com alan adı başvuruları için okul adınızı tarafımıza bildirmeniz yeterlidir. com başvuruları için belgeye ihtiyaç yoktur.