Okul Merkezi Güvenlik İlkesi >

 

     
 

Okul Merkezi Web Sitesi Güvenlik İlkesi:

İnternet sitemiz, kolay ve hızlı olarak Okullarla ilgili bilgi ihtiyacınızı karşılasa da dikkat edilmesi gereken önemli riskler bulunmaktadır.

Güvenlik Nedir?

Okul Merkezi olarak üyelerimizin güvenlik konusundaki hassasiyetine önem vermekte ve bu konu üzerine önemle eğilmekteyiz. Firmamız sektörde önde gelen kuruluşlar tarafından kullanılan güvenlik donanım ve yazılımları kullanmaktadır.

Bilgilerinizin ve işlemlerinizin güvenliği için sistemlerimiz ve sistem üzerindeki hareketler düzenli olarak kontrol edilmektedir.

1. Kullanıcı Kodu ve Şifre

Okul Merkezi her üye için ayrı bir kullanıcı adı ve şifre tanımlayarak sisteme girmesini sağlar.
Üyeler istekdikleri takdirde şifrelerinde harf - rakam kombinasyonunu kullanmak şartıyla değişiklik yapabilirler. Sisteme giriş yapabilmeleri için en az 6 karakterden oluşan bir şifre belirlemeleri gerekmektedir. Bu durum kullanıcı adı ve şifrelerinin tahmin edilme riskini azaltmaktadır.

2. Otomatik Oturum Sonlandırma

Sitemizdeki işlemleriniz sırasında sistem belirli bir süre işlem yapmadığınızı farkettiğinde oturumunuzu otomatik olarak sonlandırır. Bu durumda kullanıcı kodu ve şifrenizi kullanarak tekrar giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu durum işlem ekranınızı açık unutup bilgisayarınızın başından ayrıldığınızda kötü niyetli kişilerin bilgilerinize ulaşmasını önlemek amacındadır.