Okul Merkezi İşleyiş ve Süreç >

 

     
 

OM’nin web projesine sahip olmak için yapılması gerekenler ve işleyiş süreci aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

 • Okulunuz ve firmamız arasındaki tüm işlemleri gerçekleştirebilmeniz için sitemize üye olmanız gerekmektedir. Eğer sitemize üye değilseniz “üye ol” tıklayınız.

 • Üyelik formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduğunu firmamız müşteri temsilcileri inceledikten sonra kullanıcı adı ve şifrenizi aktif edecektir. “Dikkat, üyelik başvurusu onaylandıktan sonra siteye giriş yapabilirsiniz. Üyeliğinizin onaylandığını, üyelik formunda belirtmiş olduğunuz E-mail adresine gönderilecek olan onay E-mail’ den anlayabilirsiniz. Üyelik formunda belirttiğiniz E-mail adresiniz güncel ve geçerli olmalıdır. Tüm yazışmalarımız ve açıklamalarımız belirtilen E-mail adresi üzerinden gerçekleşecektir.”

 • OM web projesinin aktif edilebilmesi için “Sözleşme ve Koşullar” bölümünde yer alan dökümanın, okulunuz tarafından kaşelenip imzalanması gerekmektedir. Bu bölümü incelemek için tıklayınız.

 • Ürünlerimiz bölümünden web sitesi paketini seçerek satın alma işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. “Dikkat Firmamız tüm ürünlerinin satışını ve aktivitasyonunu www.okulmerkezi.com sitesinden yapmaktadır.”

 • Satın alma işleminin ardından “Banka Hesaplarımız” bölümünde belirtilen hesap numaralarına satın aldığınız ürünün bedelini yatırmanız gerekmektedir. Ödeme işleminden sonra banka dekontu tarafımıza Faks ya da Üye işlemleri bölümünde bulunan Belge Gönder bölümünden gönderebilirsiniz.

 • Okulunuza ait Alan adının tahsisi için “Başvuru ve Gerekli Belgeler” bölümünde belirtilen dokümanları tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir.

 • Alan adının tahsis işlemi tamamlandıktan sonra, tarafımızdan hosting işlemleri ve web sitesinin internete yüklenmesi yapılır.

 • Web sitenizde kullanılacak Öğretmen ve Personele ait E-mail hesaplarının açılabilmesi için Öğretmen ve Personelin adı ve soyadının yazılı olduğu E-mail listesi tarafımıza gönderilir. E-mail hesapları ile ilgili sorularınız için “E-mail Hesapları” bölümünü inceleyiniz. Liste bize ulaştıktan sonra E-mail hesapları açılarak şifreler oluşturulur ve okul müdürüne kapalı zarf ile gönderilir. “Dikkat, okulunuz öğrencilerine E-mail hesabı verilmesi için, öğrencinin adı ve soyadının olduğu listenin tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Öğrenci “E-Mail fiyatlarını” ve “liste gönderim şekillerini” inceleyiniz.”

 • OM tarafından oluşturulan web sitesi Admin (web sitesinde bütün düzenlemeleri yapabilecek kişi) kullanıcı adı ve şifresi okul müdürüne kapalı zarfla birlikte gönderilir. “Dikkat, bu kullanıcı adı ve şifre sitenin yönetiminde kullanıldığı için 1 kişi tarafından bilinmesi ve kapalı zarf içinde gelen bu şifre ve kullanıcı adının okunduktan sonra imha edilmesi gerekmektedir”.

 • Okul Merkezi web sitesinde bulunan” www.okulmerkezi.com/klavuz.php” adresine girerek web sitenizin içeriğini düzenlemeye yardımcı olacak dokümanı bilgisayarınıza yükleyiniz ve yapılacak işlemleri adım adım takip ediniz.

 • Web sitenizin düzenlenmesi işlemleri sırasında yaşayacağınız sorunlarınızı, bize üye işlemleri bölümde bulunan destek veya online iletişim bölümünden ayrıca 0232.421 87 00(pbx) numaralı telefondan iletebilirsiniz.

 • Yukarıda belirtildiği gibi admin kullanıcı adı ve şifreleri, E-mail hesaplarına ait şifreler ve fatura okulunuza posta yolu ile ulaştırılacaktır. “Dikkat, posta da oluşabilecek kayıp ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir. Kargo ile teslimat yapılması durumunda kargo ücreti okulunuza aittir.”